Originalitu môžeme nájsť na každom kroku

Schodiská, balkóny, terasy či pavlače alebo akékoľvek iné miesta, kde je výškové prevýšenie a je potrebné osadiť tam zábradlie, sú súčasťou priestoru, ktorý využíva mnoho ľudí, preto je nutné vytvoriť ho a upraviť dostatočne bezpečne. Zábradlia sú ich opornými bodmi. Schodiská tvoria pevnú súčasť budov a ich používanie je na každodennej báze. Prejde po nich množstvo chodcov, čo je pre nich veľkou záťažou, ale aj výzvou na ich bezpečnosť. Zábradlia sú ich súčasťou a môžu byť vyrobené v najrozličnejšom štýle a z viacerých materiálov. Elegancia spolu s kvalitou a bezpečnosťou sa zlievajú do použitia skla a nehrdzavejúcej ocele, kombinácie, ktorá nikdy nesklame.

Hliníkové profily, možno aj na zábradlie

Luxusný vzhľad, nadčasové použitie a dlhodobá životnosť, tak by sme mohli charakterizovať sklenené zábradlie. Potreba zachovať čisté línie a jednoduchý štýl je pre sklo samozrejmosťou. Jeho priehľadná verzia dokonca umožní prienik svetla v priestore, napríklad pri úprave zábradlia vo forme steny. Spájanie jednotlivých sklenených tabúľ je prostredníctvom úchytov z nehrdzavejúcej ocele, je to zabradlie na schody elegantný detail, ktorý zábradlie oživí. Okrem bodových úchytov zábradlia je možné sklo osadiť do rámov, tie sa dajú vyrobiť na mnoho spôsobov, aby boli originálne a zároveň funkčné.

Aj bez skla to môže byť krásne

Hliník je takisto materiál, ktorý je možné využiť na kotvenie zábradlia z hornej alebo bočnej strany podlahy. Nosná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele zabezpečí stabilnú polohu zábradlia a sklo jeho výplň. Povrch skla je tak vecou návrhov dizajnéra či jeho dohody s majiteľom či investorom stavby, tí sa môžu rozhodnúť, či ponechajú číre sklo alebo použijú matné, pieskované, grafické alebo farebné. Poprípade nejakú inú, originálnu úpravu. Cenové ponuky na zábradlia je možné vypracovať na jednotlivý návrh samostatne, pretože treba brať do úvahy množstvo materiálu, jeho druh, kotviace či iné prvky z ocele alebo aj nejaké atypické prvky, ktoré neboli v návrhu zahrnuté. Výsledkom však bude originálne a nadčasové zábradlie.