Súčasti auta

Každé auto potrebuje svoje časti, bez ktorých by ste na ňom nemohli jazdiť. Viete, ktoré sú to napríklad? Pneumatiky sú veľmi dôležité. Bez správneho tlaku v pneumatikách by ste ďaleko nezašli. Auto by nemalo správnu akceleráciu a dosť by sa vám zle šoférovalo. Ľahko by ste sa mohli dostať do šmyku alebo by sa vám mohlo stať niečo omnoho horšie. Nezabudnite na doplnenie aj rôznych kvapalín do vášho osobného automobilu. Je to napríklad olej, chladiaca kvapalina, nemrznúca zmes do ostrekovačov alebo aj iné kvapaliny, bez ktorých by vaše auto poriadne nefungovalo.

tachometer

Tachometer alebo budíky sú údaje, ktoré nám zobrazujú, akou rýchlosťou aktuálne ideme, stav otáčok, stav palivovej nádrže alebo aj počet najazdených kilometrov. Všetky tieto údaje sú veľmi dôležité pri každej jazde. Vodič musí mať tieto informácie vždy po ruke, aby si ich mohol hocikedy pozrieť. Tachometer by mal byť osvetlený, aby ste si vedeli pozrieť tieto údaje aj v noci. My sme veľmi veľa rokov jazdili na našom starom osobnom aute bez funkčného ukazovania aktuálnej rýchlosti. Môj manžel však podľa otáčok vždy vedel, akou rýchlosťou práve ide. Mal na to talent. Už poznal svoje staré auto dokonale. Oprava tachometra je celkom náročná. Vyžaduje si viac financií, na čo sme rozhodne vtedy nemali.

volant

Volant je veľmi dôležitý. Volanto otáčame pneumatiky tam, kde chcem ísť. Pri parkovaní a cúvaní však myslite na to, že auto vám pôjde do opačnej strany. Je to tak dané, tak na to nezabudnite. V letných horúčavách býva volant veľmi rozohriaty, tak sa nepopáľte, keď ho chytíte do rúk. Veľmi dôležité je, či jazdíte s manuálnou prevodovkou alebo s automatickou prevodovkou. Automatickú prevodovku využívajú hlavne ženy, no aj muži si ju veľmi pochvaľujú. Nemusíte toľko myslieť na preraďovanie, nakoľko z pedálov tam máte len brzdu a plyn.