Na sklo je možné nalepiť foliu alebo ho upraviť pieskovaním, všetky jeho úpravy sú však zaujímavé a originálne

Moderné ponímanie bývania je charakteristické prevažne u mladých ľudí, ktorí sa neboja noviniek a svoju domácnosť si predstavujú trocha inak ako je to pri tradičných typoch bývania. Je to dané aj odlišným spôsobom života, trávenia voľného času či vnímania relaxu a oddychu. Na to, aby sa im bývalo príjemne, si zariaďujú svoj byt nadčasovým a kvalitným vybavením. Bytoví dizajnéri či architekti sa vo svojich návrhoch riadia požiadavkami investorov a implementujú do nich čo najviac moderných, no kvalitných a praktických prvkov, s dlhou životnosťou a praktickým využitím. Na to, aby interiér pôsobil originálne a zároveň bol aj útulný treba skĺbiť sklenené dvere do obložkovej zárubne Lmmont tvar a materiál, a to sa môže podariť aj v prípade, že sa len snažíte vynoviť svoj už existujúci byt za neveľa peňazí, ale s veľkým efektom.

Sklenené dvere sú vhodné aj do exteriéru

Staršie interiéry sú charakteristické použitím plných drevených dverí alebo kombináciou dreva so sklom v tretinovom alebo dvoj-tretinovom pomere, a tieto sa dajú jednoducho nahradiť v súčasnosti veľmi populárnymi sklenenými dverami, osadenými do obložkovej zárubne na pôvodne miesto. Povrch sklenených krídel dverí môže byť upravený graficky alebo pieskovaním či inou technikou, zároveň je možné použiť bežné číre sklo, ktoré však presvitá a priestor aj opticky zväčší.

Priehľadné sklo v ráme

Výmena dverí za sklenené sa vykonáva na mieru vyrobenými dverami, osadenými do obložkovej zárubne, s potrebnými izolačnými vlastnosťami a odhlučnením priestoru. Samotná bezpečnosť dverí je zaručená použitím bezpečnostného tvrdeného skla. Dverné krídlo sa môže osadiť v oceľovom alebo hliníkovom ráme, ale modernejší a čistejší dizajn zaručí sklenené krídlo bez akéhokoľvek rámu. Celý priestor, v ktorom tieto dvere osadíte, tak dostane celkom nový „šat“ a pritom vás to nebude stáť majetok. Výhoda výberu sklenených dverí je aj v alternatíve ich dizajnu, na ktorom môžete mať podiel aj vy ako ich majiteľ, svoj návrh predložte výrobcovi a on ho pretaví na reálne dvere, na ktoré sa určite budete radi pozerať.