Matrace

Najlacnejšie matrace nájdete v našej ponuke. Sledujte aktuálnu ponuku a nepremeškajte výhodné akciové ceny. Matrace, ktoré sa vyznačujú svojou kvalitou a predstavujú vhodné predpoklady pre zdravý a pohodlný spánok. Po výbere vhodnej postele, matrace predstavujú druhý dôležitý produkt, ktorý je potrebné správne vybrať, aby sme si zaistili dostatočný komfort.

Tvrdenie, že mäkký matrac je najlepší nie je pravdivé. Mäkký matrac môže byť vhodný pre niektorých jedincov. Pre tých z vás, ktorí trpíte bolesťami chrbta, navštevujete fyzioterapeutov a praktizujete cvičenia na zlepšenie stavu chrbtice, je vhodný tvrdší matrac.

zdravý spánok

Ak vložíte dlaň medzi matrac a bedrovú časť chrbta v polohe ľahu, mala by vám do vytvorenej medzery zapadnúť. Ak sa vám vytvorí po vložení dlane značný priestor, znamená to, že matrac je pre vás príliš mäkký. Ak sa vám dlaň do vytvoreného priestoru vsunie s istou námahou, znamená to, že matrac je pre vás príliš tvrdý. Matrace sa od seba odlišujú stupňom tvrdosti, ktorá je vyjadrená na stupnici od jedna do štyri. Ďalej je to jadro matracov, ktoré ich od seba odlišuje. Rozlišujeme penové, latexové matrace a pružinové alebo takzvané taštičkové matrace. Matrace môžu byť vytvorené nielen z peny lisovanej za studena, ale aj z bio peny.

kvalitný matrac a mäkké periny

Môžu mať pridané kokosové vlákno, ktoré sa vyznačuje svojím priaznivým pôsobením. Matrace sa vyznačujú aj inými pridruženými kvalitami, ako je napríklad pamäťová stopa, alebo ich antialergická vlastnosť. Jadro matraca je obalené v textílii, ktorá je vložená do odopínateľného obalu. Obal odzipsujete a v prípade potreby vyperiete v práčke. Takýmto spôsobom si udržiavate vaše matrace v čistom a vyhovujúcom stave. Zaistite si prebúdzanie do nových dní vo forme a s pocitom dostatočného oddýchnutia počas spánku. Vaše rána budú bez zbytočných bolestí krku, ramien, chrbta, či hlavy a sprevádzané úsmevom z dobrého pocitu po dobrom spánku.