Na mieru sa dá vyrobiť takmer čokoľvek, o čo máme záujem, aj zábradlie

Stavebné dielo je posudzované ako celok so všetkými doplnkovými konštrukciami a prvkami, ktoré ho dotvárajú. Schodiská spolu s terasami a balkónmi sú ich neoddeliteľnou súčasťou, všetky musia byť opatrené zábradlím, a to je možné vyrobiť z viacerých materiálov a rôznych štýlov. Samotná novostavba je finančne náročná, do ceny sa započítavajú aj všetky doplnkové konštrukcie, ktorých výroba si niekedy vyžaduje aj atypické prvky, napríklad pri výrobe zábradlia. Samotný materiál, nehrdzavejúca oceľ, je o niečo drahší ako iné druhy, no súvisí to s jeho kvalitou, dlhou životnosťou a odolnosťou voči mnohým poveternostným podmienkam. Navyše, oceľové doplnky dodávajú dielu estetický náboj a eleganciu.

Schodisko s elegantným oceľovým zábradlím

Tvárnosť ocele a fantázia architekta sa spájajú do originálneho nápadu ako vyriešiť obyčajné zábradlie, aby bolo nadčasové, ale aj funkčné, dizajnovo zaujímavé, kvalitné nerezove zabradlie na mieru a štýlovo vhodné. Mnohé budovy sa bez schodísk nezaobídu, k nim automaticky treba pripočítať aj zábradlie, môže byť stĺpikové alebo v kombinácii so sklom. Vyrobené na mieru bude navyše jedinečné.

Exteriér si vyžaduje vyššiu kvalitu

Bezpečnostné lepené sklo Connex tvorí výplň stĺpikovej konštrukcie, spája sa s ňou úchytmi a do podlahy sa kotví na bočnej strane alebo zhora. Moderné tvary a štýly stĺpikov zábradlia spolu s farebným sklom alebo jeho povrchovou úpravou pieskovaním či grafickou potlačou a podobne sa vhodne dopĺňajú s modernými prvkami súčasných novostavieb, ale použiteľné sú aj pri rekonštrukciách starších budov. Tvorba zábradlia do exteriéru kladie nároky na odolnejšiu oceľ, ktorá musí odolávať kyslým dažďom, silnému mrazu či agresívnym slnečným lúčom aj vlhkosti, no nezanedbateľné je aj mechanické namáhanie, a to si vyžaduje použitie vhodného typu ocele. Takto navrhnuté zábradlie bude aj finančne náročnejšie, no s dlhou životnosťou a kvalitou počas celej jeho existencie, takže oplatí sa priplatiť si.